operacje plastyczne
Najlepszymi kandydatami do abdominoplastyki są zarówno kobiety jak i mężczyźni o stosunkowo dobrej sylwetce, którzy chcą się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej zgromadzonej w obrębie obwisłej skóry brzucha i nie dającej się zredukować pomimo stosowanej diety i ćwiczeń fizycznych.
Leczenie chirurgiczne jest szczególnie pomocne w korekcji brzucha u kobiet po przebytych wielu ciążach, u których doszło do rozejścia się mięśni brzucha. Również osoby starsze z zaznaczonym spadkiem elastyczności skóry brzucha i jej zwisaniem poniżej pępka, mogą skorzystać z zalet abdominoplastyki.

Podczas wstępnej konsultacji:

  • chirurg oceni Twój stan zdrowia,
  • określi nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha,
  • zbada elastyczność Twojej skóry.
Pamiętaj poinformować chirurga o tym czy palisz papierosy, czy zażywasz jakieś lekarstwa, szczególnie leki antykoncepcyjne i witaminy.
Operacja polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej ze środkowych i dolnych części brzucha oraz na plastyce mięśni prostych brzucha.

Efektem jest :

  • spłaszczenie brzucha,
  • wygładzenie,
  • usunięcie rozstępów skóry brzucha.
Po operacji plastycznej brzucha pacjent/-ka pozostaje w klinice przez 4-5 dni. Zalecane jest noszenie pasa elastycznego przez ok. 1 miesiąc po operacji.

Okres wyłączenia z aktywnego życia wynosi ok. 3 tygodni. Możliwe powikłania pooperacyjne są bardzo rzadko spotykane lecz mogą się pojawić tj.: krwiak, stan zapalny i blizny w okolicy pachwin.

[Głosów:3    Średnia:5/5]