operacje plastyczne

Hymenoplastyka – zabieg przywracający błonę dziewiczą

Częstym powodem rekonstrukcji błony są kwestie kulturowe, czynniki medyczno-psychiczne, chęć podkreślenia przez kobietę zerwania z poprzednim życiem (np. po rozwodzie), ponowne przeżycie pierwszego razu (często nocy poślubnej) z mężczyzną, gwałt (pomaga poradzić sobie z trudami na podłożu psychologicznym).

Podczas pobieżnego badania ginekologicznego taka błona jest nie do odróżnienia nawet przez lekarza. Zabieg ten przeprowadzony może być u kobiet u których nie doszło do porodu drogami rodnymi.

Zabiegu hymenoplastyki NIE MOŻNA przeprowadzać także, kiedy: pacjentka posiada infekcje sromu i pochwy oraz kiedy ma problemy z zaburzeniem krzepnięcia krwi oraz cukrzycę.o

hymenoplastyka

Błona dziewicza jest fałdem błony śluzowej. Mieści się ona na pierścieniu pochwowym, ok. 2 cm powyżej ujścia pochwy. Jej rola nie nie jest do końca znana. Przypisuje się jej funkcje zabezpieczenia pochwy przed infekcjami oraz odprowadzaniu krwi menstruacyjnej.Tkanka błony dziewiczej jest elestyczna i unaczyniona. Błona dziewicza przerywa się podczas stosunku seksualnego lub masturbacji. Kobieta może nieświadomie również ją uszkodzić w czasie aplikowania tamponów lub uprawiania sportów gimnastycznych, taki jak: jeździectwa, kolarstwa.

Przeciwwskazania do zabiegu hymenoplastyki

Zabieg odtworzenia błony dziewiczej nie wolno przeprowadzać u:

  • kobiet ciężarnych,
  • miesiączkujących,
  • chorych na nowotwór.ntaktuj
Sprawdź jakie zabiegi estetyczne oferujemy u nas w Klinice na Słowacji:

 

[Głosów:1    Średnia:5/5]