operacje plastyczne
liposukcja ciała

Liposukcja

Kiedy wielogodzinne męczące treningi na siłowni i drastyczne diety nie dają oczekiwanych efektów, z ratunkiem przychodzą operacje plastyczne, które zyskują coraz bardziej na popularności. Nie są już przeznaczone wyłącznie dla gwiazd wielkiego formatu, a wachlarz miejsc, które oferują tego typu zabiegi z roku na rok, jest coraz więcej. Jednym z takich zabiegów, na które chętnie decydują się zarówno kobiety jak i mężczyźni jest liposukcja, która częściej nazywana jest po prostu odsysaniem tłuszczu i jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, zaraz po powiększaniu biustu wśród kobiet.

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z prawie każdej części ciała, którą chcemy polepszyć.

CZĘŚCI CIAŁA, KTÓRE MOGĄ ZOSTAĆ PODDANE ZABIEGOWI:

brzuch,

biodra,

pośladki,

uda,

ramiona,

łydki,

podbródek,

piersi.

Zabieg polega na niewielkim nacięciu skóry, które wykonywane jest w mało widocznym miejscu, a następnie na podaniu specjalnego płynu, który ma działanie znieczulające i zmniejszające krwawienie. Główną częścią zabiegu jest usunięcie nadmiaru tłuszczu za pomocą cienkiej rurki, która podłączona jest do specjalnego urządzenia odsysającego. Podczas takiego zabiegu usuwa się około 3-4 litrów tłuszczu, czego efektem jest widoczne poprawienie sylwetki.

Liposukcja jak każdy zabieg chirurgiczny jest ingerencją w ciało człowieka, ale nacięcia powstałe podczas zabiegu po wygojeniu są niemal niewidoczne. Cały zabieg trwa do dwóch godzin, a po jego wykonaniu należy chodzić w specjalistycznych uciskowych ubraniach, które są niezbędne dla ostatecznego efektu.

EFEKT

Pierwsze efekty można zauważyć bezpośrednio po zabiegu, jednak najlepsze rezultaty widać po zejściu opuchlizny, czyli po około 4-6 tygodniach. W zależności od miejsca wykonywanego zabiegu możemy uwidocznić talię, zaokrąglić pośladki czy podkreślić kształt twarzy.

PRZECIWSKAZANIA

Każda ingerencja w ciało niesie za sobą obciążenia dla naszego organizmu. Dlatego bardzo ważne jest skontrolowanie swojego stanu zdrowia, czy nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Nawet przeziębienie to oznaka osłabionego organizmu, który nie powinien być obciążony dodatkowymi czynnikami zewnętrznymi. Zaleca się szczegółową konsultację z lekarzem prowadzącym i niezatajanie żadnych informacji o swoim samopoczuciu lub przebytych chorobach.

Najczęstsze przeciwwskazania do przeprowadzenia liposukcji:

skazy naczyniowe,

zaburzenia krzepliwości krwi,

nadczynność tarczycy,

nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,

problemy z układem oddechowym,

nieuregulowana cukrzyca,

infekcja ropna,

ciąża.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

wykonanie niezbędnych badań:

grupa krwi,

morfologia, OB,

pełna koagulologia,

wskaźniki krzepnięcia,

kreatynina,

poziom glukozy,

elektrolity,

jonogram,

lipidogram,

ogólne badanie moczu,

TSH,

ASPAT i ALAT.

EKG.

Ważne jest, aby wyniki badań były aktualne (około 2-3 tygodnie przed zabiegiem)

– przynajmniej 2 tygodnie przed zabiegiem odstawić palenie papierosów,

– przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu,

– stosowanie specjalistycznie przygotowanej diety: eliminacja witaminy E, nie wolno zażywać aspiryny, odstawić leki przeciwzakrzepowe.

– pacjent musi być całkowicie zdrowy, minimalnie dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinien przechodzić żadnej infekcji czy przeziębienia – w razie wystąpienia takiego problemu, powinien bezwzględnie powiadomić o tym lekarza podczas wizyty.

EFEKTY UBOCZNE

– mogą pojawić się siniaki, które jednak znikają po pewnym czasie,

– obrzęk w miejscu zabiegu, który znika w ciągu miesiąca,

– ból i lekki dyskomfort, z którymi można sobie radzić za pomocą leków przepisanych przez lekarza prowadzącego.

GDZIE WARTO PRZEPROWADZIĆ ZABIEG LIPOSUKCJI:

Oczywiście podczas podejmowania decyzji o operacji plastycznej i później w czasie oczekiwania na zabieg towarzyszy nam stres. Niepokoimy się o efekt końcowy, obawiamy się bólu pooperacyjnego, a czasem samej narkozy. Aby nie dokładać sobie niepotrzebnego stresu najważniejszym czynnikiem jest wybór odpowiedniego miejsca, w którym będziemy czuli się bezpiecznie, a podejście lekarzy do nas jest indywidualne i czujemy zaangażowanie z ich strony. Cena oczywiście również gra rolę, a pamiętajmy, że nie jest ona wyznacznikiem jakości usług. W Polsce cena za liposukcję wynosi ok. 7 000 zł, gdzie np. u naszych sąsiadów na Słowacji w Klinika na Słowacji koszt takiej usługi wynosi ok. 4 000 zł!

Nie jest nowością fakt, że za granicą operacje plastyczne są znacznie tańsze i większość Polek decyduje się na przeprowadzenie zabiegu na Słowacji. Praktycznie nie odczujemy żadnej różnicy, czy to w finalnym efekcie czy w prowadzeniu konsultacji, ponieważ często w takich Klinikach personel jest polskojęzyczny, więc jedyną różnicą jaką odczujemy, to na grubości naszego portfela.

Należy jednak pamiętać, że zabieg usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej nie sprawi, że już na zawsze będziemy szczupli i mieli idealną sylwetkę. Satysfakcjonujący wygląd wymaga pewnego wysiłku z naszej strony. Co prawda komórki tłuszczowe, które zostały usunięte podczas operacji, nie pojawią się na nowo, ale nie zapominajmy o komórkach, które nadal są w naszym organizmie. Dlatego, aby cały czas cieszyć się piękną sylwetką, należy zdrowo się odżywiać i pamiętać o aktywności fizycznej. Najlepszym sposobem jest zmiana stylu życia, które pozwoli cieszyć się zdrowym i pięknym ciałem przez cały czas, a nie wyłącznie „na lato”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]