operacje plastyczne

Metody powiększania piersi

Nie ulega wątpliwości, że medycyna estetyczna rozwija się w ekspresowym tempie. Łatwość dostępu do tego rodzaju usług sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na poprawę swojego wyglądu, ponieważ to pozwala im pozbyć się kompleksów, a co za tym idzie, mogą poczuć się atrakcyjne i pewne siebie. Jednym z takich zabiegów jest powiększenie piersi, fachowo nazywane agumentacją.

 

NA CZYM POLEGA?

Zabieg powiększenia piersi jest zabiegiem chirurgicznym i polega na poprawieniu i powiększeniu rozmiaru kobiecego biustu oraz nadaniu mu odpowiedniego kształtu.

KIEDY DOKONUJE SIĘ ZABIEGU POWIĘKSZANIA PIERSI

– z powodów estetycznych – poprawienie wyglądu piersi,

– w celu rekonstrukcji po przebytej chorobie nowotworowej,

– z powodu różnorakich wad wrodzonych,

– po urazach (np. w wyniku wypadku).

METODY

Operacje powiększania biustu ze względów estetycznych można podzielić na dwie grupy: powiększanie za pomocą implantów anatomicznych oraz powiększanie za pomocą implantów okrągłych. Protezy piersiowe umieszcza się pod mięśniem lub gruczołem piersiowym.
Kiedy stosuje się implanty okrągłe, a kiedy anatomiczne?
Wszczepy okrągłe stosuje się w zabiegach mających na celu poprawienie płaskich piersi, co w efekcie daje naturalny kształt biustu. Zaletą jest to, że wymagają one niewielkiego cięcia skórnego, bo o długości 3-4 cm. Natomiast wszczepy anatomiczne stosuje się przy poprawie piersi opadających oraz kiedy widoczna jest duża asymetria. Ich zastosowanie również pozwala na uzyskanie naturalnego kształtu biustu. Jednak tutaj nacięcie skóry to ok. 5 cm.

W Polsce cena za zabieg powiększania piersi oscyluje pomiędzy 13 000 zł a 15 000 zł. Kwota ta znacznie przewyższa ceny w klinikach zagranicznych. Jednym z miejsc godnych polecenia jest słowacka klinika, gdzie koszt takiego zabiegu waha się w granicach 9 500 zł a 11 000 zł. Co więcej, cena ta obejmuje również konieczny 3-dniowy pobyt w klinice, niezbędne leki oraz specjalistyczny biustonosz, który trzeba nosić bezpośrednio po zabiegu. Istotne jest także to, że klinika zapewnia bezpłatny transport z Bielska-Białej do Sliać.
Szczegółowe informacje dotyczące przygotowań oraz samego zabiegu można znaleźć na stronie kliniki.

[Głosów:2    Średnia:5/5]