operacje plastyczne
Powiększanie biustu implantami to zabieg chirurgiczny, który ma na celu zwiększenie rozmiaru oraz poprawę kształtu piersi. Podczas zabiegu istnieje możliwość zmniejszenia niewielkiej asymetrii między piersiami.

Większość naszych Pacjentek stanowią cudzoziemki, dlatego wychodząc na przeciw naszym zagranicznym Pacjentkom opracowaliśmy specjalną technikę tych zabiegów. Powiększanie piersi na Słowacji wiąże się wyłącznie z 3 dniami rekonwalescencji po zabiegu w klinice. Pacjentka nie musi już wracać do nas na kontrolę i wyciąganie szwów, ponieważ stosujemy nowoczesne rozpuszczalne szwy, po których pozostają bardzo małe blizny, które w późniejszym czasie można prawie całkowicie usunąć laserem frakcyjnym.

Powiększenie biustu implantami wykonuje się :
 • w celu rekonstrukcji biustu po przebytych operacjach onkologicznych,
 • po przebytych urazach,
 • z powodu wad wrodzonych,
 • z powodów estetycznych – w celu poprawy wyglądu zdrowych piersi.
Operacje biustu ze względów estetycznych można podzielić na:
 • powiększenie biustu implantami
 • powiększenie biustu implantami oraz podniesienie

Mamy dwa rodzaje implantów : okrągłe i anatomiczne

Implanty możemy umieścić pod mięśniem piersiowym lub pod gruczołem piersiowym mamy więc 4 możliwości. Decyzja o rodzaju implantu i miejscu umieszczenia jest podejmowana na konsultacji przed zabiegiem.
Cena zabiegu obejmuje :

Cena obejmuje wszystko to za co w innych klinikach trzeba dodatkowo płacić!

 • konsultacje przed i po operacji
 • operacja i implanty
 • pobyt w klinice
 • specjalny biustonosz
 • przewóz do kliniki i z powrotem
 • wszystkie leki oraz specjalne tabletki na szybkie gojenie się ran.

Dzwoniąc do różnych klinik zapytaj ile będą kosztowały rzeczy, które są u nas w cenie zabiegu. Cena obejmuje najnowsze mikroteksturowane implanty firmy MENTOR jedne z najlepszych na świecie z dożywotnią gwarancją.

Bardzo ważnym elementem jest wstępna konsultacja medyczna z doświadczonym chirurgiem plastycznym, podczas wstępnej konsultacji chirurg plastyczny oczekuje od pacjentki sprecyzowania oczekiwań, co do efektu pooperacyjnego. Zbiera dokładny wywiad chorobowy od pacjentki, dotyczący chorób przewlekłych, przyjmowanych leków i używek oraz obecnego stanu zdrowia. Ocenia budowę anatomiczną pacjentki pod kontem możliwości przeprowadzenia operacji powiększenia biustu, w zakresie wielkości i symetrii. W trakcie konsultacji lekarz ustala z pacjentką, gdzie wykona cięcie chirurgiczne, w celu wykonania kieszeni dla implantu piersiowego. Właściwym jest wyznaczenie terminu planowanej operacji, w okresie pierwszych dwóch tygodni po miesiączce, co zmniejsza możliwość komplikacji pooperacyjnych.
Pacjentka powinna być zdrowa, wszelkiego rodzaju infekcje bakteryjne, czy wirusowe oraz nieustabilizowane choroby przewlekłe, spowodują odstąpienie lekarza od zaplanowanego zabiegu operacyjnego do czasu poprawy stanu zdrowia lub wyjaśnienia wątpliwości medycznych. Zlecone badania mają za zadanie pomóc lekarzowi w określeniu aktualnego stanu zdrowia i możliwości jego poprawy, do dnia wyznaczonej operacji.
Badania do wykonania przed operacją:
Na sześć tygodni przed operacją:
Na 30 dni przed operacją:
W okresie 14 dni przed operacją:
W okresie 10 dni przed operacją:
W dniu zabiegu operacyjnego:
Obecnie stosowane implanty posiadają dożywotnią gwarancje producenta i nie ma potrzeby ich wymiany. Jednak z upływem czasu, zmian wagi ciała oraz przebytych ciąż, skóra i mięśnie ulegają zwiotczeniu, co powoduje zmianę kształtu piersi. W takich przypadkach możliwa jest wymiana implantów w celu poprawy kształtu biustu. Stosowane są implanty piątej generacji,  wypełnione zagęszczonym żelem o stałej, galaretowatej konsystencji, który nawet po uszkodzeniu implantu, nie wypływa na zewnątrz. Powierzchnia implantów nie jest gładka, lecz porowata, pokryta tak zwaną ”teksturą”.
Implanty renomowanych firm posiadają dożywotnią gwarancję i w razie uszkodzenia – wynikającego z wad implantu,- bez względu na czas, jaki upłynął od operacji, producent w ramach gwarancji, dostarcza bezpłatnie nowe implanty.
Warunki konieczne do spełnienia warunków gwarancji implantów piersi: – operacja musi być wykonana przez dyplomowanego chirurga plastyka, – w warunkach sali operacyjnej, posiadającej odpowiednie standardy medyczne, – konieczna jest kompletna dokumentacja medyczna zawierająca: pełne dane pacjentki, kliniki, chirurga plastycznego wykonującego zabieg operacyjny oraz numer i rodzaj zastosowanych implantów. Wszystkie warunki konieczne do spełnienia warunków gwarancji, znajdują się na stronach internetowych producentów implantów.

Zabieg przeprowadzany jest na bloku operacyjnym, w znieczuleniu ogólnym, pod nadzorem anestezjologa i pielęgniarki anestezjologicznej, przy stałym monitorowaniu parametrów medycznych. Czas trwania operacji 1 – 1,5h.

Po wykonaniu cięcia w uprzednio zaplanowanym miejscu, chirurg plastyczny formuje kieszeń na implant pod mięśniem piersiowym, w uprzednio zaplanowanym zakresie. W przygotowaną kieszeń wkłada implant piersiowy. Usadowienie implantu pod mięśniem daje lepszy wieloletni efekt estetyczny i mniejszą możliwość powikłań pooperacyjnych. W trakcie operacji, chirurg plastyczny zakłada dren (silikonowa rurka), w celu ułatwienia ewakuacji płynów tkankowych. Po zeszyciu rany zakładany jest specjalny opatrunek.

Operacja wprowadzenia implantów piersiowych nie umożliwia podniesienia zbyt wiotkich piersi ze znacznym stopniem opadnięcia – w takim przypadku wymagana jest operacja podwieszenia(podniesienia) biustu.

Po operacji możesz odczuwać dyskomfort w miejscu operowanym, ale dolegliwości bólowe będą nieznaczne. Środki przeciwbólowe będą stale podawane minimalizując dolegliwości.

Dwie małe rurki silikonowe (tzw. drenaż) mogą być umieszczone po obu stronach rany, aby odprowadzić nadmiar krwi lub płynów ustrojowych. Dreny zostaną usunięte przed powrotem do domu (usuwanie drenów nie sprawia bólu).

Początkowo Twoje piersi mogą wydawać się większe niż się spodziewałaś. Jest to sytuacja normalna i potrwa od 3 do 5 tygodni po operacji.

Otrzymasz kartę informacyjną zawierającą wszelkie szczegóły dotyczące twoich implantów tj.:

dane producenta implantów,

 • rodzaj implantów,
 • numer katalogowy.

Twój plan po operacji

Dzień 1 – 3 po operacji

Przebywasz pod opieką lekarzy i pielęgniarek stosując się do ich zaleceń. W dniu wypisu otrzymujesz szczegółowe zalecenia, dokumenty implantów i operacji.

Dzień 3 – 30 po operacji:

Nosisz biustonosz w dzień i w nocy. Możesz stopniowo zwiększać swoją aktywność, ale nie należy wykonywać żadnych uciążliwych czynności, dotyczy to także prowadzenia samochodu, które jest niezalecane przez 14 dni od operacji.

2 tygodnie po operacji:

Zasinienie i obrzęk nadal będą się zmniejszać. Możesz wrócić do pracy. Wskazane jest regularne stosowanie zaleconych maści na blizny.

4 tygodnie po operacji:

Po upływie czterech tygodni od operacji możesz zacząć łagodne ćwiczenia fizyczne, ale należy unikać ciężkiego wysiłku fizycznego jeszcze przez dwa kolejne tygodnie.

8 tygodni po operacji:

Można wykonywać wszystkie czynności bez odczuwania jakiegokolwiek bólu.

6 – 9 miesięcy po operacji:

Piersi są miękkie, blizny mało widoczne.

Powikłania są sporadycznie, a chirurg plastyczny wie jak w takich sytuacjach postępować, co daje pacjentce rzeczywiste bezpieczeństwo. Jednak trzeba mieć świadomość, że każda działalność medyczna, w tym zabieg operacyjny – nawet u ogólnie zdrowej pacjentki, jest obarczony ryzykiem niepożądanych następstw i powikłań. Przyczyny powikłań są różne, są to na przykład ukryte problemy zdrowotne pacjentki.

Trzeba także mieć świadomość, że powiększone piersi mogą być twardsze niż piersi bez implantów, wynika to z konsystencji implantów i częściej występuje u pacjentek bardzo szczupłych. Zakażenie implantów to wyjątkowo rzadka sytuacja, ale może prowadzić do konieczności usunięcia implantów i ponownego wszczepienia nowych implantów, po okresie 6 miesięcy.

Implanty anatomiczne mogą ulec przemieszczeniu lub obrotowi, powoduje to zmianę kształtu biustu i prowadzi do konieczności ponownej operacji korekcyjnej. Często powodem przemieszczenia implantu jest nieprzestrzeganie przez pacjentkę zaleceń lekarza w zakresie aktywności fizycznej w okresie pooperacyjnym.

Mogą także wystąpić dolegliwości dotyczące piersi i sutka, takie jak drętwienie, zmniejszenie czucia lub nadwrażliwość dotykowa, jednak zazwyczaj są to odczucia tymczasowe. Bywa też, że blizny stają się szerokie i czerwone, zdarza się to jednak rzadko i jeśli już się zdarzy – stan taki może potrwać kilka miesięcy.

Kolejnym możliwym powikłaniem może być marszczenie się implantu. Problem ten pojawia się częściej u bardzo szczupłych osób, które przed operacją miały niewielki gruczoł piersiowy lub nieznaczną ilość tkanki tłuszczowej. W znacznym stopniu zmniejszamy możliwość tego rodzaju powikłań, gdy implant zostaje umieszczony pod mięśniem. Same implanty (renomowanych firm) bardzo rzadko ulegają uszkodzeniu, co prawda często są one drogie, ale jakość odpowiada cenie.

Występuje też ogólne ryzyko, związane z każdą operacją takie jak zakrzepica, zatorowość, krwiak w ranie operacyjnej, infekcja, utrudnione gojenie, czy przerost blizn. Nie ma dowodów na związek implantów wypełnionych żelem silikonowym z powstaniem jakiejkolwiek formy choroby.

Powiększanie biustu zdecydowanie nie zwiększa ryzyka wystąpienia raka piersi. Nadal będziesz mogła zbadać swoje piersi, jednak po zabiegu powiększenia biustu USG należy wykonać przynajmniej raz w roku. Wykonanie mammografii także jest możliwe, ale należy uprzednio poinformować pracowników radiologii, że w piersiach są implanty. W razie problemów z wykonaniem mammografii, wykonywane jest badanie MRI.

Ryzyko, że powiększenie biustu może negatywnie wpłynąć na zdolność karmienia piersią jest niewielkie, ponieważ umieszczenie implantu pod mięśniem piersiowym znacznie zmniejsza możliwość tego rodzaju powikłań.

 

Wszystkie opisane sytuacje będą omówione w trakcie konsultacji z chirurgiem plastycznym.

Jesteś z Lublina? Dowiedz się o powiększaniu piersi w Lublinie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]