operacje plastyczne
operacje piersi słowacja

Przeciwwskazania do przeprowadzenia operacji plastycznej biustu

Zastanawiasz się nad operacją plastyczną biustu? Nie jesteś pewna czy spełniasz wszystkie wymogi, o które chirurg plastyk zapyta Cię na pierwszej konsultacji? Jeżeli chcesz pogłębić wiedzę na ten temat? Zapraszamy do lektury.

Najczęstszym pytaniem kobiet jest “..czy w moim wieku można przeprowadzić operację plastyczną biustu..” i niezależnie o jaki rodzaj operacji biustu chodzi: powiększenie, pomniejszenie lub poniesienie biustu. Z pewnością kobiety będące w ciąży lub karmiące nie mogą poddać się operacji. Od zakończenia laktacji należy odczekać jeszcze sześć miesięcy.

Stan zdrowia każdej kobiety jest tutaj wyznacznikiem przeprowadzenia operacji. Każda pacjentka przed zabiegiem musi wykonać szereg badań m.in. morfologię, EKG, RTG klatki piersiowej i USG piersi.

Lekarz przeprowadza wnikliwy wywiad dot. odbytych chorób, przyjmowanych leków, alergii czy nawet nałogów. Bardzo ważne jest, aby nie zatajać żadnych informacji na temat zdrowia, które mogą być przyczyną np. trudniej gojących się ran – jak w przypadku palenia nikotyny.

Pamiętajmy, że nawet lekkie przeziębienie lub miesiączka dyskwalifikują nas przed operacją.

SPIS BADAŃ DO WYKONANIA:

  • morfologia krwi
  • APTT (krzepliwość krwi)
  • jonogram
  • grupa krwi
  • badanie ogólne moczu
  • EKG (obowiązkowo po 40 roku życia)
  • USG piesi lub mammografia
  • RTG klatki piersiowej (aktualne zdjęcie, do pół roku wstecz)
  • wszystkie dodatkowe badania zalecone przez lekarza w trakcie konsultacji – całą posiadaną dokumentację medyczną w przypadku chorób przebytych, przewlekłych.

Nie ma znaczenia, z jakiego powodu chcesz poddać się operacji. Czy ze względów estetycznych, zdrowotnych lub rekonstrukcyjnych po przebytej chorobie. W każdym z tych wypadków operacja biustu to dobre rozwiązanie dla lepszego samopoczucia, lepszej kondycji ciała oraz zdrowia.

Najważniejsze to dogłębnie wypytać lekarza prowadzącego o wszystkie wątpliwości. Chirurg również pomoże dobrać odpowiedni rozmiar i rodzaj implantów. Lekarz, biorąc pod uwagę nasze wymagania odnośnie do wielkości naszej klatki piersiowej oraz rozstawienia piersi idealne dobierze implanty. Zastanawiasz się gdzie poddać się operacji? Sprawdź ofertę Klinika na Słowacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]